Náš príbeh

Príbeh Chválonožiek sa začal písať v lete 2018 na mieste, kde by to nikto nebol čakal. Vo fabrike na autodiely! Jožko, mladý veriaci muž, tam brigádoval, aby si zarobil na Svetové dni mládeže v Paname. Mnoho hodín monotónnej manuálnej práce vypĺňal premýšľaním a modlitbou. Pri jednej takejto modlitbe prišiel nápad vyrábať veselé evanjelizačné ponožky - ponožky, ktoré budú nie len pútavé originálnym dizajnom, ale i hlbokým posolstvom, ktoré budú niesť.

V dnešnej dobe existuje veľa originálnych ponožiek,
ale Chválonožky sú šité na chválu Boha!

S týmto nápadom sa zveril svojej priateľke Miške a rozhodli sa, že sa do toho pustia spoločne. Miška vymyslela veselý názov Chválonožky, skladajúci sa zo slov “chvála” a “ponožky”. Do spolupráce oslovili aj projekt Worshipster, s ktorým potom viac ako rok vyrábali prvé vzory. No prišiel čas, kedy sa Chválonožky osamostatnili a s pomocou nového spoločníka Jara na jeseň v roku 2020 spustili nový eshop a vlastné profily na sociálnych sieťach.

Od vtedy vzniklo viac ako 25 originálnych dizajnov, ktoré sú dostupné na takmer všetkých veľkých slovenských kresťanských eshopoch a zhruba v 10 kamenných predajniach po celom Slovensku. Vďaka Chválonožkám môže chváliť Boha každým krokom už takmer 10 tisíc z vás!

NÁŠ TÍM

Jožko

menežment, resources

Miška

marketing, dizajn, komunikácia so zákazníkmi

Jaro

obchodné záležitosti, development, spolupráce

Saška

dizajn

Marta

dizajn

Rebeka

dizajn

Stanka

sklad

Lukáš

foto

Samko

video, foto