Náš príbeh

Príbeh Chválonožiek sa začal písať v lete 2018 na mieste, kde by to nikto nebol čakal. Vo fabrike na autodiely! Jožko, mladý veriaci muž, tam brigádoval, aby si zarobil na Svetové dni mládeže v Paname. Mnoho hodín monotónnej manuálnej práce vypĺňal premýšľaním a modlitbou. Pri jednej takejto modlitbe prišiel nápad vyrábať veselé evanjelizačné ponožky - ponožky, ktoré budú nie len pútavé originálnym dizajnom, ale i hlbokým posolstvom, ktoré budú niesť.

V dnešnej dobe existuje veľa originálnych ponožiek,
ale Chválonožky sú šité na chválu Boha!

S týmto nápadom sa zveril svojej priateľke Miške a rozhodli sa, že sa do toho pustia spoločne. Miška vymyslela veselý názov Chválonožky, skladajúci sa zo slov “chvála” a “ponožky”. Do spolupráce oslovili aj projekt Worshipster, s ktorým potom viac ako rok vyrábali prvé vzory. No prišiel čas, kedy sa Chválonožky osamostatnili a s pomocou nového spoločníka Jara na jeseň v roku 2020 spustili nový eshop a vlastné profily na sociálnych sieťach.

Od vtedy vzniklo viac ako 25 originálnych dizajnov, ktoré sú dostupné na takmer všetkých veľkých slovenských kresťanských eshopoch a zhruba v 10 kamenných predajniach po celom Slovensku. Vďaka Chválonožkám môže chváliť Boha každým krokom už takmer 10 tisíc z vás!

NÁŠ TÍM

Jožko

manažment, resources

Miška

marketing, dizajn, komunikácia so zákazníkmi

Jaro

obchodné záležitosti, development, spolupráce

Saška

dizajn

Marta

dizajn

Rebeka

dizajn

Stanka

sklad, vybavovanie objednávok

Lukáš

foto

Samko

video, foto

Saška

zákaznícka podpora, administratíva